бъдеще

Бъдещата ОСП залага много на стимулиране обмена на знания

„В бъдещата ОСП се залага изключително много на стимулирането обмена на знания, които да отговорят на потребностите на обществото, да допринесат за опазването на околната среда и природните ресурси, борбата с климатичните промени и развитието на селските райони.

ОСП 2021-2027 г. цели обединяване на Първи и Втори стълб в един общ Стратегически план

Общата селскостопанска политика (ОСП) 2021-2027 г. цели обединяване на Първи и Втори стълб в един общ Стратегически план. Той ще има за цел да гарантира синхрон между директните плащания и развитието на селските райони. Това стана ясно по време на първата дискусия с бранша за новата ОСП, в която участие взеха министърът на земеделието, храните и горите Десислава Танева и трима от заместниците й –Вергиния Кръстева, д-р Лозана Василева и д-р Янко Иванов.

Реформата на ОСП се отлага до избирането на новия парламент

Бъдещето на Общата селскостопанска политика след 2020 г. ще бъде гласувано от Комисията по земеделие и развитие на селските райони през април, съобщи говорител на Европейския парламент, цитиран от Agriland.ie.
 
Месец след това гласуване предложенията на ниво комисии може да бъдат представени на пленарно заседание. Чак след това въпросът за реформата на ОСП ще бъде гласуван от Европейския парламент. Това означава, че няма да бъде възможно новата ОСП да бъде решена преди евроизборите, които ще се проведат от 23 до 26 май.